Suskun?

­

Suskun Fanzin ilk olarak 2016’nın yaz aylarında düşünülmüş,fanzin ilk sayısını Kasım 2016’da okuyucuyla buluşturmuştur. Suskun isminin amacı dünyada susturulan kesimin sesi olabilmektir. Bu bağlamda ilk sayının kapak cümlesi “Niyet ettik Allah rızası için suskunların sesi olmaya.” idi.

Başlarda 12 sayfa çıkan Suskun Fanzin, sayfa sayısını 5.sayıya kadar korumuştur. 5.sayıdan sonra çeşitli girişimlerle sayfa artışına gidilme kararı alınmıştır. Suskun, içindeki yazılarla, çizimlerle ve görsellerle okuyucuya tam bir edebiyat ve sanat fanzini olduğunu hissettirmektedir. Ekonomik düzlemde herhangi bir kâr amacı gütmeyen Suskun Fanzin maliyetini karşılamak amaçlı cüzi miktarda satışa sunulur. Suskun, 8.Uluslararası Dergi Fuarı’na da katılım sağlamıştır.

Suskun Fanzin yazarları tamamen öğrencilerden oluşmuş ve bunların geneli lise öğrencileridir.Yazarlar kendi isimleriyle değil,eserleriyle değerlendirilmek için müstear isim kullanırlar.Bu şekilde gelen eleştirilerle her yazar kendini geliştirmeye çalışmaktadır.

Okur kitlesi de yazarlar gibi genel olarak öğrencilerden oluşurken,bunun dışında da ciddi bir okur kitlesi mevcuttur. Türkiye’nin değişik yerlerinden okuyucularımızın Suskun’a ulaşması için tarafımızdan kargolama imkânı vardır.

Yazmak isteyen,çizimleri bizle paylaşmak isteyen herkes bize suskunfanzin@gmail.com adresinden ulaşabilir.

İnstagram: @suskunfanzin

Twitter: @suskunedebiyat